24 Temmuz 2024 Çarsamba
Donald Trump Fox News’i hedef aldı

Donald Trump Fox News’i hedef aldı

“Yeniden seçilmeme yardımcı olacak hiç bir şey yapmadı”. “Tüm ağa saçılmış gerçek bir çöp yığını var”

Donald Trump Fox News’le aylardır devam eden tartışmasını alevlendirdi ve Kasım’da tekrar seçilmesine “yardımcı olacak hiçbir şey yapmadıklarını” iddia etti.

ABR Başkanı bir yandan alternatif muhafazakar ağları övmeye başlarken, diğer yandan da son dönemde Fox’a yönelik eleştirilerini devam ettirdi.

Michigan gezisi sırasında attığı bir tweet dizisinde Trump, haber ağının Neil Cavuto, Juan Williams ve Richard Goodstein gibi kişilerin de dahil olmasıyla birlikte “çöple” dolduğunu söyledi.

ABD Başkanı şu ifadeleri kullandı: Birçok kişi buna katılmayacak ama @FoxNews 3 Kasım’da yeniden seçilmem için, Cumhuriyetçilere ve bana yardım etmek için hiçbir şey yapmıyor. Tabii, Fox’ta gerçekten MÜTHİŞ insanlar var, ama aynı zamanda tüm ağa saçılmış gerçek bir ‘çöp’ yığını da var.

Aralarında Cavuto’nun da bulunduğu bazı sunucular, ABD Başkanı Trump’ın son iki haftadır kullandığını söylediği hidroksiklorokinin tanıtımını yapmasını ve ilacı içmesini eleştiriyor.

Trump hafta başında “aptal” dediği Cavuto’yu hedef aldı ve üç yıl önce cinsel taciz skandalıyla işten atılan, gözden düşmüş eski Fox başkanı Roger Ailes’i andı.

Attığı tweet’lerde “Büyük Roger Ailes’ı özlüyoruz. Açık ara, hiç olmadığı kadar çok Trump karşıtı var. Yeni bir medya kuruluşu aranıyor!” ifadelerini kullandı.

Nisan’da Trump siyasi doğruculuğu sürdürmeye çalışan Fox News yönetimine saygı duymadığını söylediği bir dizi tweet atmıştı.

ABD Başkanı “Demokratların konuşma konularıyla besleniyor ve tereddüt etmeden veya araştırma yapmadan onlarla oynuyorlar. Sahte Haber’leri unuttular” ifadelerini kullanmıştı.

Haber ağı üzerindeki baskısını artıran Trump, doğrudan Fox News’le rekabet halindeki One America News Network gibi alternatif muhafazakar ağları yoğun bir şekilde teşvik ediyor. Nisan ayında “Hafta sonu öğleden sonra FoxNews izlemek tamamen zaman kaybı. Artık OANN gibi bazı harika alternatiflerimiz var” dedi. Başkanın haber ağının kendisinin yeniden seçilmesi için açık bir şekilde çalışması gerektiği yönündeki varsayımı, sloganı 2017’ye kadar “adil ve dengeli” olan Fox’un kendisini açıkça desteklediği ve Demokratlara karşı olduğu düşüncesiyle pek çok akılda uyuşacak.